2018-09-28

Na zdjęciu bilardziści z UKS Bila Zduny

Damian Wierzyk ze zdunowskiej Bili w dobrej formie

Zdunowianin na I miejscu

19.09.2018 r. w Bili Krotoszyńskim Centrum Bilardowym oraz na sali bilardowej w Szkole Podstawowej w Zdunach 33 młodych bilardzistek i bilardzistów z Wielkopolski i Dolnego Śląska walczyło o miano najlepszego w pool bilard. Rozgrywki toczyły się w odmianę 8 - bil do 2 wygranych partii. W kategorii juniorek zwyciężyła faworytka Milena Malicka (Akademia Bilardowa Rokietnica) pokonując w finale Wiktorię Zawarta (Sokół Brody). W kategorii juniorów zwyciężył Damian Wierzyk (UKS Bila Zduny) pokonując w finale Sebastiana Ciesielskiego (Świetlica Krobia).

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach zagrali o Puchar PZBil. Po bardzo ciekawym i wyrównanym pojedynku zwyciężył Damian Wierzyk pokonując Milenę Malicką 2:1.

Rozegranemu turniejowi towarzyszyło jeszcze jedno przyjemne wydarzenie. Weronika Połczyńska reprezentantka UKS Bila Zduny otrzymała z rąk trenerki Ilony Galeja nowy kij bilardowy McDermott G210. Mamy nadzieję że nowy kij będzie dobrze służył młodej bilardzistce i pozwoli jej zdobyć jeszcze nie jeden medal mistrzostw Polski może ....... i Europy.