2018.03.20 - imieniny: Klaudii, Eufemii, Kiry, Wincentego

KOMUNIKAT - WŚCIEKLIZNA

2018-07-06

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krotoszynie przesyła rozporządzenie w sprawie wyznaczenia ogniska wścieklizny

znak UWAGA WŚCIEKLIZNA OBSZAR ZAGROŻONY

Na podstawie Rozporządzenia Nr 1/2018 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Krotoszynie z dnia 5 lipca 2018 r. w sprawie wyznaczenia ogniska wścieklizny, wyznaczenia obszaru zagrożonego, nakazów i zakazów na tym terenie oraz jego oznakowania, określono obszar zagrożony wystąpieniem choroby zakaźnej zwierząt – wścieklizny, które ilustruje załączona mapka.

Na tym obszarze umieszczone będą tablice informacyjne oraz obowiązują wprowadzone następujące zasady:

- na obszarze zagrożonym zakazuje się:

  1. organizowania targów, wystaw, konkursów, pokazów z udziałem psów, kotów oraz innych zwierząt wrażliwych na wściekliznę,
  2. wprowadzania, wyprowadzania i przeprowadzania psów i kotów nie szczepionych przeciwko wściekliźnie z terenu i na teren obszaru zagrożonego.

- w obszarze zagrożonym nakazuje się:

  1. trzymanie psów na uwięzi, a kotów w zamknięciu,
  2. pozostawienie zwierząt gospodarskich w okólnikach na zamkniętych wybiegach,
  3. poddanie szczepieniu przeciwko wściekliźnie wszystkich psów, które nie posiadają aktualnie ważnych szczepień przeciwko tej chorobie.

POWYŻSZE ZASADY OBOWIĄZUJĄ MIESZKAŃCÓW ORAZ OSOBY PRZEBYWAJĄCE NA OBSZARZE ZAGROŻONYM DO ODWOŁANIA.

    Zwracam się do wszystkich osób, które nie dopełniły obowiązku szczepienia psów przeciwko wściekliźnie o ich zaszczepienie. Szczepienie takie jest obowiązkowe i należy je powtarzać każdego roku. Obowiązek ten dotyczy szczepienia przeciwko wściekliźnie psów, jednak ze względu na zdrowie i bezpieczeństwo ludzi i zwierząt. Lekarz weterynarii zaleca, aby również koty, które wypuszczane są na zewnątrz, poza mieszkanie, zaszczepić przeciwko tej chorobie.

        W przypadku znalezienia martwego nietoperza lub innego zwierzęcia stałocieplnego w wyznaczonym obszarze zagrożenia, należy zgłosić do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Krotoszynie Tel. 62 725 32 23.

Komunikat Burmistrza Zdun ws. ogniska wścieklizny

Komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w sprawie wścieklizny

Rozporządzenie Powiatowego Lekarza Weterynarii 1/2018 w sprawie wyznaczenia ogniska wścieklizny, wyznaczenia obszaru zagrożonego, nakazów i zakazów na tym terenie oraz oznakowania terenu

 

mapa obszaru objętego zagrożeniem

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE