2018.02.15 - imieniny: Jowity, Faustyna, Sewera

UWAGA! SILNA MGŁA !
IMGW ostrzega, od godz. 19:00 dnia 15.02.2019 r. do godz. 09:00 dnia 16.02.2019 r. prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami 100 m.  
O negatywnych skutkach zjawisk meteorologicznych i anomalii proszę informować w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 721 50 01, wew. 21, fax  62 721 52 43), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784 095 396.

Finał Kilometrów Dobra w Gminie Zduny

2018-06-12

Prawie 5 tysięcy dla zdunowskich harcerzy

Dnia 03 czerwca w ogrodzie DPS w Zdunach odbył się Finał kampanii Kilometry Dobra. Celem trwającej w całej Polsce akcji jest umożliwienie organizacjom pozarządowym pozyskanie środków na swój lokalny cel. Kilometry Dobra w gminie Zduny dedykowane były 1. Zdunowskiej Drużynie Harcerskiej, na zakup sprzętu, ekwipunku i wyposażenia.

W czasie 3 miesięcy odbyło się 11 wydarzeń, w których uczestniczyli harcerze i wolontariusze ziemi zdunowskiej. Część z nich była organizowana przez organizatorów Kilometrów Dobra, a część przez instytucje bądź inne organizacje. Wsparcie finansowe, organizacyjne i rzeczowe udzielone przez nich nadało akcji wielowątkowy aspekt, pokazując, że pomagać można w różny sposób.

Młodzież wykazała wielkie zaangażowanie i kreatywność w działaniu. W organizacji i realizacji wydarzeń pomagali także rodzice i nauczyciele. Mieszkańcy Zdun, Krotoszyna i Konarzewa życzliwie przyjęli inicjatywę wrzucając swoje datki do skarbonek stacjonarnych, wyklejając złotówkowe Metry Dobroci w trakcie spotkań oraz dokonując wpłat na wskazane konto bankowe. Wszystkie zgromadzone środki zostały wypłacone z banku w monetach 1 złotowych i naklejane na metrową taśmę. Na 1 metr przypadają 44 takie monety. Zatem samo policzenie wbrew pozorom jest dosyć proste. 

Wszyscy byli ciekawi wyniku końcowego, który nas zaskoczył – wyklejono 111 METRÓW DOBROCI, co przekłada się na kwotę 4900 złotych. Do końca roku szkolnego drużyna zastanowi się na co spożytkuje zebrane fundusze.

Inicjatorem uczestnictwa w kampanii było Stowarzyszenie RAZEM DLA KONARZEWA, które ujęło udział  kampanii w budżecie działań na 2018 rok. W ramach współpracy ze samorządem lokalnym otrzymało środki na realizację zadania. Koordynatorem akcji była Barbara Łasińska ze Stowarzyszenia RAZEM DLA KONARZEWA, którą na co dzień w działaniach kampanijnych wspierał Komitet Organizacyjny w składzie: Sylwia Wawrzynowicz, Magdalena Poprawska, Karol Kamza i Robert Marciniak. Komitet dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania takiej kwoty.

Lista Dobrodziejów Kampanii Kilometrów Dobra w gminie Zduny jest długa. Wszyscy znależli się na Finałowej Tablicy Dobroci oraz otrzymali Certyfikaty Dobroci. Pełną foto-relację z finału oraz całej kampanii można obejrzeć na stronie: https://www.facebook.com/KilometryDobraGminaZduny/

Teraz  przed organizatorem sprawozdanie i rozliczenie zarejestrowanej na ten cel zbiórki.

 

 

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE