2018.02.16 - imieniny: Danuty, Jalianny, Daniela

Złoto dla bilardzistki ze Zdun

2018-05-07

Weronika Połczyńska złotą medalistką Mistrzostw Polski

Na zdjęciu Weronika Połczyńska

Dwuosobowa reprezentacja UKS „Bila” Zduny wzięła udział w Mistrzostwach Polski Juniorów w Kielcach w dn. 29.04 – 3.05.2018 r. Złotymi literami zapisała się w historię mistrzostw kolejna Weronika ze Zdun – tym razem Połczyńska. W odmianę 9 – bil Weronika zwyciężyła wszystkie mecze do rundy pucharowej. W półfinale pokonała B. Światała (UKS Pałuki Żnin) 4:2 a w finale gładko wygrała z Mileną Malicką (Akademia Bilardowa Rokietnica) 4:1 i zdobyła upragnione złoto Mistrzostw Polski w odmianę 9 - bil. W kolejnym dniu Weronika grała w odmianę 8 – bil. Po wygraniu trzech meczy i jednej porażce dostała się do półfinału z lewej strony tabeli. Tutaj po zaciętym pojedynku z Bogną Świtałą (UKS Pałuki Żnin) przegrała 2:3 i zdobyła brązowy medal w odmianę 8 – bil.

W mistrzostwach wziął udział także Damian Wierzyk. Jednak jego występ można podsumować w żargonie bilardowym – „prawa, lewa i do domu”.

Weronika Połczyńska zdobywając złoty i brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów zapewniła sobie nominację do kadry narodowej juniorek. Tak więc dzięki systematycznej i wytrwałej pracy trenerki Ilony Galeja, mamy kolejną zdunowiankę w kadrze narodowej w bilarda. „Jestem szczęśliwa i dumna z Weroniki. Ciężka praca setki godzin spędzonych na sali bilardowej dają efekty czasem śmiech a czasem nerwy ale systematyczność i konsekwencja dają wyniki. Dziękuję dziewczynom że nie zawiodły. I serdecznie gratuluję zwycięstwa.” Powiedziała trener Ilona po powrocie do Zdun

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE