2018.03.20 - imieniny: Klaudii, Eufemii, Kiry, Wincentego

Kilińczycy w "Akademii 1212 Teatru Polskiego we Wrocławiu".

2018-05-07

Uczniowie zdunowskiej szkoły średniej na warsztatach

Dwa poniedziałkowe kwietniowe przedpołudnia należały w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach do znakomitych aktorów sceny Teatru Polskiego we Wrocławiu. Dzięki uprzejmości Juliusza Lichwy - przedstawiciela Działu Edukacji TP  Kilińczycy zostali zaproszeni do udziału w projekcie "Akademia 1212"  realizowanym w placówkach dolnośląskich. W ramach jego działań przeprowadzono atrakcyjne warsztaty: 16.04. - czterogodzinne spotkanie z aktorem Jakubem Grębskim poświęcone grze scenicznej i adaptacji scenariuszy; 23.04. - dwugodzinne warsztaty "Teatr do CV: sztuka mówienia", prowadzone przez obdarzonego niezwykłym darem przemawiania aktora Dariusza Bereskiego. W warsztatach wzięła udział grupa 20 uczniów, natomiast wszyscy pozostali Kilińczycy wysłuchali w ramach "Akademii 1212" wykładu                o historii teatru i jego współczesnych formach.

   23 kwietnia uczestnicy warsztatów otrzymali certyfikaty potwierdzające ich udział w szkoleniu "Teatr do CV", podczas którego poznali ciekawe techniki przygotowujące do przemówień: rozgrzewanie mięśni twarzy i narządów mowy, ćwiczenia właściwej artykulacji głosek, przyjmowanie poprawnej postawy, ćwiczenia dykcji. W tym panelu wzięli również udział zaproszeni przez ZSP uczniowie klasy III b Gimnazjum w Zdunach wraz z opiekunem p. Mariolą Piotrowską. Zajęcia te były znakomitą lekcją przygotowującą do rozmów                      o pracę, prowadzenia negocjacji czy wystąpień publicznych. 

   Choć warsztaty to już przeszłość, współpraca z Teatrem Polskim                               we Wrocławiu dopiero się zaczyna. Ciekawy repertuar TP i znakomita obsada już kuszą uczniów do zorganizowania wyjazdu na wybrane spektakle, po których - jak nas zapewnia Juliusz Lichwa - czekają na Kilińczyków umówione spotkania z aktorami i oglądanie teatru "od kuchni".

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE