2018.08.20 - imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela, Sabiny, Sieciecha


                                                                       UWAGA ! BRAK WODY !

Dnia 22 sierpnia (środa)  2018 r. w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi zamknięcie dostaw wody w Zdunach na ulicach:
 
Kopernika, Krotoszyńskiej i Cegielskiego.  

Możliwe będą wahania ciśnienia wody w sieci, co wiąże się z możliwością chwilowego pogorszenia jakości wody. Woda o zmienionym kolorze nie jest niebezpieczna dla zdrowia.


W związku z powyższym prosimy Mieszkańców o zabezpieczenie potrzebnej ilości wody na czas trwania prac.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

V Manewry Międzygimnazjalne w Terenie - memoriał Artura Michalaka

2018-04-13

11 kwietnia Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach zorganizował manewry terenowe dla gimnazjalistów

11 kwietnia w naszej szkole odbyły się V Manewry Międzygimnazjalne w Terenie  - memoriał Artura Michalaka. Celem organizowanej od lat imprezy jest szerzenie idei ratownictwa wśród młodzieży oraz integracja środowiska lokalnego. Impreza rozpoczęła się symboliczną minutą ciszy dla uczczenia pamięci Artura - tragicznie zmarłego absolwenta naszej szkoły, strażaka i aktywnego działacza szkolnej ekipy PPP. Ze zgłoszonych czterech drużyn do rywalizacji w zawodach pierwszej pomocy przedmedycznej stanęły trzy: Gimnazjum w Zdunach, Gimnazjum z Oddz. Przysposabiającymi do Pracy  w Krotoszynie oraz Gimnazjum w Kobylinie. Zawody rozpoczęły się od testu teoretycznego, do którego rozwiązania wytypowano jednego przedstawiciela z każdej drużyny. Następnie ekipy wraz z opiekunami przystąpiły do realizacji zadań praktycznych wynikających z 5 pozorowanych sytuacji zagrożenia życia. Scenki zaaranżowano na terenie miasta. W ostatecznej klasyfikacji wyniki ukształtowały się następująco:

  1. Miejsce - drużyna Gimnazjum w Zdunach,
  2. Miejsce - drużyna Gimnazjum w Kobylinie,
  3. Miejsce - drużyna Gimnazjum z Oddz. Przysp. do Pracy Krotoszynie.

Zawody zorganizowano przy współpracy z Komendą OHP w Krotoszynie, w imieniu której organizatorów wspomagały panie Iwona Łuczak i Daria Lisiak. Komenda Hufca ufundowała pamiątkowe medale za 1, 2 i 3 miejsce oraz puchar dla zwycięzców manewrów. Fundatorami kolejnych pucharów byli:  za 2.miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach, za 3.miejsce - OSP w Zdunach, której przedstawiciele pełnili podczas manewrów także rolę ekspertów i oceniających. Pozostałe nagrody rzeczowe ufundowali:  Urząd Gminy, Dunya Doner Kebab, Rada Rodziców przy ZSP.

Komenda Huca Pracy była także fundatorem kotła pysznej grochówki dla wszystkich uczestników, pomocników i organizatorów zawodów. Dla miłośnikow słodkości piekarnia państwa Miłkowskich ufundowała równie pyszne drożdżówki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację manewrów!

 

Autor: Ewa Fynyk

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE