2018.012.16 - imieniny: Albiny, Albina, Zdzisławy, Ananiasza


           UWAGA!!! BRAK WODY!!!

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zdunach Sp. z o.o. informuje, że
we WTOREK-  18.12.2018 r. nastąpi przerwa w dostawie wody do miejscowości BASZKÓW, DZIEWIĄTE, TRZASKI w godzinach 9 00  – 12 30.
Powyższe spowodowane jest pracami modernizacyjnymi na sieci wodociągowej.
W związku z powyższym prosimy  Mieszkańców o zabezpieczenie potrzebnej ilości wody na czas trwania prac.
Za utrudnienia przepraszamy.

Karatecy walczyli na Mistrzostwach Europy

2017-12-22

Medale wywalczone w Rumunii na koniec roku

Na zdjęciu zawodnicy Shodana z trofeami.

670 zawodników z kilkunastu krajów przystąpiło do 8-mych Mistrzostw Europy w Karate w rumuńskiej Cluj Napoce.  Zawody odbyły się w weekend 16 i 17 grudnia.
Pierwszy dzień rozpoczyna kata weteran i młodszych. Jakub Romański i Hubert Koźma mocno walczą i awansują po eliminacjach do dwunastki,  a dalej Jakub do finałowej szóstki.  W finale ostatecznie plasuje się na 5 miejscu. W weteranach + 46 lat Jarosław Adamski nie pozostawia konkurentom złudzeń i zdobywa złoto. Następnie Maurycy Maciaszek startuje w Bassai Dai ale po drobnym błędzie wypada z walk o półfinał. Jeszcze w kumite indywidualnym Hubert po wygranych 2 walkach i wolnym losie zajmuje 3 miejsce . Jakub po 4 walkach wygranych w finale ulega Ukraińcowi i zdobywa srebrny medal.


W nIedzielę kata dziewczyn. Bardzo mocna konkurencja. Startują aż  34 zawodniczki, w tym Weronika Becker i Kasia Trafankowska.  Nasze dziewczyny pierwszy raz startują w wyższej kategorii wiekowej, i są najmłodsze w grupie.  Ostatecznie Weronika nie weszła do dwunastki, a Kasia zajmuje 4-5 miejsce.

Kata drużynowe minikadet to pewne 2 miejsce Jakuba. Dla Huberta i Maurycego dobre dwie rundy kata. W kumite druzynowym chłopcy zajmują 3 miejsce.
W kumite Weronika Becker zajmuje 3 miejsce, choć do finału zabrakło niewiele.  Norbert Tysiak w ostatnich sekundach trudnej ale dobrej walki popełnia drobny błąd, i tym razem medalu z Rumunii nie przywozi. –„To było to dobre podsumowanie naszego roku startowego 2017. Pełnego sukcesów i dobrej pracy. Shodaniaki zawsze pokazują że stać nas na wiele. Dziękuję bardzo każdemu kto wspierał nas i pomagał. Życząc spokoju i radości na Święta Bożego Narodzenia w domowym zaciszu z najukochańszymi oraz Szampańskiej Zabawy Sylwestrowej”. – mówi trener Jarosław Adamski.

Smorządowcy przyłączają się do tych życzeń!

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE