2018.011.19 - imieniny: Elżbiety, Seweryny, Seweryna, Faustyna

Weronika na podium Mistrzostw Polski

2017-12-06

Bilardzistka ze Zdun w ścisłej czołówce Polski

W dniach od 26 listopada do 1 grudnia w Kielcach  odbywały się Mistrzostwa Polski w pool bilard Kobiet i Mężczyzn. UKS Bilę reprezentowała Weronika Karwik. Zawodniczka najlepiej spisała się na początku rozgrywek w odmianę 8 bil zdobywając brązowy medal. 

Jako, że zawodniczka Bili Zduny była jedną z 4 rozstawionych bilardzistek, zaczynała swoje mecze już od drugiej rundy, gdzie spotkała się z A. Bronikowską i wygrała 5:1. W kolejnej rundzie Weronika grała z Ewą Bąk jednak tym razem szczęście nie dopisało. Młoda bilardzistka przegrała 4:5 i tym samym spadła na lewą stronę tabeli, gdzie spotkała się z tegoroczna Mistrzynią Polski - Izabelą Łącką. Po dobrym meczu w wykonaniu Weroniki i  kilku błędach przeciwniczki Weronika wygrała ten mecz 5:2, tym samym zapewniając sobie już miejsce na podium. Mecz o finał Weronika zagrała z Katarzyną Wesołowską.  Po bardzo dobrym meczu przeciwniczki mecz zakończył się 1:5 dla zawodniczki Nosanu Kielce. Tym samym Weronika zdobyła swój drugi brązowy medal na zawodach tej rangi.

W późniejszych odmianach zabrakło jednak trochę szczęścia w 10 bil Weronika  zajęła 5 miejsce, a w 9 bil miejsce 7. Weronika w tym, jak i ubiegłym  roku jako jedyna juniorka stanęła na podium Mistrzostw Polski Kobiet,  co dobrze  prognozuje na kolejne lata.

Kończąc swoją karierę juniorską Weronika składa podziękowania osobom, które przyczyniły się do jej sukcesu. Osobom, które bezpośrednio przygotowywały ją do startów Arkadiuszowi Giernalczykowi i Mateuszowi Śniegockiemu, osobom które wspomogły ją finansowo i organizacyjnie Tomaszowi Chudemu – Burmistrzowi Zdun i Karolinie Rejek - Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach, trenerom - Ilonie i Pawłowi Galeja, rodzinie i wszystkim kibicom :)

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE