2018.09.25 - imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława, Władysławy

Nasza Weronika na Mistrzostwach w Moskwie

2017-11-08

Weronika Karwik ze Zdun reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata w Moskwie

Na zdjęciu Weronika Karwik z trenerem i kolegą z kadry

W Moskwie w dniach 29.10-03.11.2017 roku odbyły się Mistrzostwa Świata juniorów w bilard. Nasz kraj reprezentowali Wiktor Zieliński (Hades Poznań) oraz Weronika Karwik (UKS Bila Zduny). Opiekę nad naszymi reprezentantami sprawował selekcjoner reprezentacji Polski, Piotr Kędzior.

Weronika po fantastycznym wyniku na Euro otrzymała nominację do kadry Europy i razem z Kristiną Tkach z Rosji reprezentowała Europę na Mistrzostwach Świata.

Weronika – pierwsza Wielkopolanka na Mistrzostwach w kategorii dziewcząt zajęła 9. miejsce, wygrywając w debiucie jeden mecz - z Amerykanką, Hailey Ann Fullerton.

Szesnastoletni bilardzista Hadesu Poznań, Wiktor Zieliński, zdobył w Moskwie brązowy medal Mistrzostw Świata juniorów młodszych (kategoria U17). Reprezentant Polski uległ w półfinale swojemu odwiecznemu rywalowi, Bośniakowi Sanjinowi Pehlivanovicowi 4:9, który został ostatecznie złotym medalistą.

Udany debiut Weroniki na Mistrzostwach Świata jest ukoronowaniem jej gry juniorskiej. Dziewięć lat pracy z trenerką Iloną Galeja przyniosło upragniony sukces.

 

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE