2018.09.22 - imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

Medaliści Mistrzostw Świata w irlandzkim Kilkenny

2017-11-07

Shodan Zduny znowu na podium!

Na zdjęciu reprezentacja Polski ze Zdun w strojach narodowych z flagą Polski

10 medali wywalczyli zawodnicy zdunowskiego Shodana powołani do polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Świata IKU w irlandzkim Kilkenny. Zawody odbyły się między 19 i 22 października.

Miasteczko liczy sobie zaledwie 8 tys. mieszkańców. W pobliżu mieszka jeszcze 7 tys. Tymczasem, jak opowiada Jarosław Adamski, w okolicy jest około 1000 pubów i innych lokali.

Łatwo więc się domyśleć, że pomimo pewnego czasu, jaki mogli karatecy poświęcić na zwiedzanie urokliwego Kilkenny, nie udało się im wszystkich zaliczyć.

W czasie naprawdę zaciekłych i wyrównanych walk złote medale wywalczyli Jarosław Adamski w kategorii weteranów i Weronika Becker w kadetach, srebrne Katarzyna Trafankowska, Weronika Becker i Dagmara Mujta w kata i kolejny srebrny krążek dołożyła Dagmara Mujta w kumite. Brąz zdobyli Weronika Becker w kata i Katarzyna Trafankowska i Norbert Tysiak w kumite.

"Stojąc na pudle i słuchając Mazurka Dąbrowskiego miękną kolana i z honorem można uronić łezkę" - wspomina Mistrz Świata Jarosław Adamski.

Na zdjęciu dekoracja medalistów

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE