2017-10-12

Na zdjęciu zawodnicy Shodana z trofeami.

Shodan Zduny wygrywa

Kolejny "worek" medali dla karateków ze Zdun

To udany początek sezonu dla zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Shodan ze Zdun.

Młodsza reprezentacja Shodana wystartowała w 8 Intarnational Czech Open - Praga 2017. W rozgrywkach w stolicy Czech, które odbyły się 30 września wzięło udział 450 zawodników z 17 państw. Był to pierwszy start po wakacjach i pierwszy miedzynarodowy start dla młodszych dziewcząt. I choć tym razem podium nie było warto poinformować, że nasze młode zawodniczki miały na koncie wiele zwycięskich walk. Marta Streubel zajęła 4 miejsce, Ania Streubel piąte, a Kalina Tobolska była 7.

W kategorii + 46 lat trener Jarek Adamski wywalczył 3 miejsce.

W tym czasie w Mistrzostwach Polski Juniorów Karate WKF (formuła olimpijska) rozgrywanych w Pleszewie (29-30 września) srebro po wyrównanej i zaciętej finałowej walce wywalczyła Katarzyna Trafankowska.

Niewele brakowało do medalu Norbertowi Tysiakowi. Niestety ostatecznie zajął on 5 miejsce. Dobrze spisywały się również Dagmara Mujta, Weronika Becker i Wiktoria Maciaszek. Ale nasze utytułowane zawodniczki tym razem trofeów nie przywiozły.

Za to w IX Zawodach Karate  o Puchar Burmistrza Kościana (07.10) możnaby rzec, Shodaniaki wzięli odwet zajmując w klasyfikacji medalowej II miejsce. Nasi przywieźli 8 złotych, 3 srebrne i 6 brązowych krążków. Warto podkreślić, że w Kościanie walczyło ponad 200 zawodników z 21 klubów.

Karatecy kiedy tylko było to możliwe prezentowali nowe koszulki z logo sponsora strategicznego, którym jest największy zdunowski pracodawca Dunya Doner Kebab.