Urząd Miejski w Zdunach obsługuje Mieszkańców wyjątkowo do godz. 13:00.

2017-05-18

Na zdjęciu od lewej Weronika Karwi, Weronika Połczyńska, Ilona i Paweł Galeja

Bilardowe mistrzynie z wizytą u burmistrza

Burmistrz Tomasz Chudy pogratulował osiągnięć zawodniczkom UKS Bila

17 maja w gabinecie burmistrza odbyło się spotkanie z zawodniczkami UKS Bila Weroniką Karwik i Weroniką Połczyńską. Obie zawodniczki odniosły w tym roku duże sukcesy reprezentując zdunowski klub na ogólnopolskich zawodach.

W spotkaniu uczestniczyli także prowadzący UKS Bilę Ilona i Paweł Galeja. Burmistrz Tomasz Chudy pogratulował młodym bilardzistkom sukcesów, życzył powodzenia w przyszłości. Wręczył również upominki.

Burmistrz przypomniał, że za takie osiągnięcia w dziedzinie sportu można ubiegać się o uchwalone w ubiegłym roku Stypendium Burmistrza Zdun.

W dniach od 29.04 do 03.05 odbywały się Mistrzostwa Polski w Kielcach. W imprezie tej uczestniczyła reprezentacja UKS Bila Zduny w składzie: Weronika Karwik, Weronika Połczyńska, Damian Wierzyk i Michał Hyliński pod opieką trenerów Ilony i Pawła Galeja.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Weronika Karwik. Zawodniczka Bili w pierwszą odmianę 10 - bil grała koncertowo po kolei pokonując wszystkie przeciwniczki, dostała się do finału w którym pokonała Agnieszkę Kolecką 4:1 tym samym zdobywając Mistrzostwo Polski w 10-bil.

W kolejny dzień zawodniczka grała w odmianę 9-bil i tak samo jak w poprzednio doszła do finału, w którym uległa 2:5 z Kinga Pietrzak i zdobyła srebro w ta odmianę.

Zdobyte medale Weroniki w tych Mistrzostwach pozwoliły jej pozostać w kadrze narodowej juniorek na kolejny rok. Styl gry Weroniki został dostrzeżony przez selekcjonera kadry narodowej i dostała nominację na Mistrzostwa Europy do Holandii i z dumą będzie reprezentowała nasz kraj z orłem na piersi.

Czeka ją teraz okres wzmożonej pracy aby pokazać się z jak najlepszej strony na mistrzostwach. Weronika Połczyńska startując w juniorkach młodszych w odmianę 8 i 9 bil wywalczyła w obie odmiany dwa medale brązowe. Była jedną z faworytek do złotych medali i do kadry narodowej ale jak pokazały te mistrzostwa czeka ją dużo pracy w kolejnym roku jeśli chce pójść w ślady starszej koleżanki.

Wierzymy, że podejmie wyzwanie i za rok będziemy mogli jej gratulować sukcesu.

Niestety nie powiodło się chłopcom. Damian Wierzyk zajął dwa razy 17 miejsce. Natomiast Michał Hyliński zakwalifikował się pierwszy raz na mistrzostwa i zapłacił tzw. „frycowe”.

W dniach 31.07 – 7.08 czekamy na wiadomości z Leende w Holandii z Mistrzostw Europy Juniorów.