2017.07.21 - imieniny: Daniela, Dalidy, Andrzeja, Pauliny, Wawrzyńca

UWAGA! BURZE Z GRADEM!

Synoptycy zapowiadają wystąpienie opadów deszczu lub gradu. Prognozowana wysokość opadów lokalnie  do 40 mm. Miejscami burze. Prognozuje się również wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, z porywami wiatru do 90 km/h z północnego zachodu.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazywać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62725292 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 7215001. fax  62725243).
 

Spotkanie w zdunowskiej bibliotece

2017-05-10

Zapraszamy na spotkanie z autorami jubileuszowego zdunowskiego kalendarza

Na zdjęciu plakat zapowiadający wydarzenie

Zapraszamy  na wyjątkowe, uroczyste otwarcie wystawy plastycznej Macieja Markiewicza: „Polskie pejzaże”.

Naszymi gośćmi będą: Maciej Markiewicz i Bolesław Grobelny, współautorzy jubileuszowego kalendarza Zdun na rok 2017.

Spotkanie odbędzie się w środę, 10 maja br. o godz. 18.00.

Maciej Markiewicz – akwarelista, przez wiele lat kształcący się u prof. Wiktora Zina i znany pianista, występujący w kraju i za granicą. Artysta mieszkający w Poznaniu, który z wielkim sentymentem wspomina czas dzieciństwa, spędzony w naszym miasteczku…

Bolesław Grobelny – poeta, artysta plastyk, przyrodnik i regionalista pochodzący z Kobylina, lat 70-tych. Na stałe związał swoje losy z Ostrzeszowem. Autor wierszy do akwarel Macieja Markiewicza, zawartych w jubileuszowym kalendarzu Zdun na 2017 rok.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE