2018.05.20 - imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira, Bernarda, Teodora

Złote Mistrzostwa Europy

2017-04-14

Pięć tytułów Mistrzowskich przywieźli zawodnicy Shodana z mistrzostw Europy

Na zdjęciu reprezentacja Polski na zawodach w Rumunii

Ponad 1800 zawodników z 26 państw wzięło udział w Mistrzostwach Europy Światowego Żwiązku Karate Sportowego w rumuńskim mieście Cluj Napoca. Aż 5 tytułów mistrzowskich z tych zmagań przywieźli zawodnicy ze zdunowskiego „SHODANA”

Na znakomity początek reprezentacja Polski w której startowało dwóch zdunowiaków, Jarosław Adamski i Sławomir Maciaszek, oraz ich kolega z Leszna Bartłomiej Krzewiński zdobywają złoty medal w kata drużynowym weteranów. Nasi pokonali między innymi Czechów i Irlandczyków. J. Adamski nie daje szans rywalom również w kata indywidualnym. To już drugi złoty krążek na jego piersi, i drugi Mazurek Dąbrowskiego odegrany na Hali Poliventa, gdzie odbywają się zawody.

Tego samego dnia kadetki ze Zdun reprezentujące Polskę na Mistrzostwach Europy, Kinga Nowak, Dagmara Mujta i Wiktoria Maciaszek wywalczyły srebrny medal w kumite drużynowym, oraz brąz w konkurencji rotation.

Następnego dnia po pewnym awansie do finału niestety lądują na 4 miejscu w kata drużynowym. Niewiele brakowało do medalu.

W kumite indywidualnym ciężka praca – Kinga Nowak i Dagmara Mujta  bija się o medale. Kinga po wolnym losie i zwycięstwie nad Rumunką walczy o strefę medalową z Irlandką. Niestety walka nie poszła po naszej myśli i ostatecznie 5 m . Z drugiej połówki drabinki po pokonaniu Dunki, Irlandki i Rumunki , Daga jest w finale  pomimo obolałego kolana dzielnie walczy ale kontuzja nie pozwala na pełną walkę  Daga kończy zmagania ze srebrnym medalem i Wicemistrzostwem Europy.

W mini kadetkach kata starują Kasia Trafankowska i Weronika Becker. W konkurencji aż 54 przeciwniczki. Do 12 osobowego półfinału awansuje Kasia. Tu po wykonaniu kata Goju Siho Sho  z pierwszego miejsca awansuje do 6 osobowego finału.  Po wykonaniu perfekcyjnie kata Jion   bezapelacyjnie zdobywa kolejny swój tytuł Mistrzyni Europy. Nie było silnych na nią tego dnia.

Jestem dumny z moich podopiecznych i bardzo zadowolony z wyników reprezentantów Polski i Zdun. Mam nadzieję, że w kolejnych zawodach nasi karatecy potwierdzą swoje wysokie umiejętności.

Należy nadmienić, że od tego roku strategicznym sponsorem Shodana Zduny jest firma Dunya Doner Kebab ze Zdun.

 

Na zdjęciu zwycięzka druzyna weteranów z dwoma zawodnikami Shodana na najyższym podium
Na zdjęciu Katarzyna Trafankowska ze złotym medalem

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE