2018.06.22 - imieniny: Paulina, Flawiusza, Agenora, Pauliny, Achacjusza

Siedem pucharów dla zdunowskich tenisistów stołowych

2017-03-27

Sobota okazała się szczęśliwym dniem dla tenisistów z UKS IMPULS Zduny.

Zawodnicy na podium

W zawodach rozegranych w sobotę, 18 marca z grupy 10 zawodników aż siedmioro stanęło w tym dniu na podium. Dwóch na pierwszym miejscu, trzech na drugim i dwóćh na trzecim, a pozostała trójka tuż obok.

Sześcioro zawodników wyjechało do Przygodzic na XXVI Ogólnopolski Memoriał Bożeny Kurek. W zawodach wystartowało ponad osiemdziesięciu zawodników i zawodniczek z województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz łódzkiego. Turniej rozegrano na 12 stołach, a uczestnicy rywalizowali w dziesięciu kategoriach wiekowych.

Wśród najlepszych na podium było aż 5 zdunowiaków. W grupie młodziczek 2 m-c Marcelina Faja, 3 m-c Olga Zydorczyk. W kadetach 2 m-cWeronika Połczyńska, 3 m-c Łukasz Fluder, a junior Mateusz Staniewski był drugi. Najmłodszy uczestnik żak Mikołaj Zydorczyk zajął miejsce czwarte.

Druga grupa pod opieka trenera Eugeniusza Koczorowskiego uczestniczyła w Otwartych Mistrzostwach Koźmina Wlkp. Mistrzostwa rozegrane zostały w trzynastu kategoriach wiekowych. Zdunowiacy przywieźli z nich dwa złote medale: Katarzyna Swora w kategorii kobiet i Wiktor Malec w grupie uczniów gimnazjum. Ponadto Katarzyna Roszczak zajęła miejsce 5-6 w najmłodszej grupie dziewcząt, a Mikołaj Fluder był piąty wśród gimnazjalistów.

Zawodnicy na podium
Zawodnicy na podium
Zawodnicy na podium
Zawodnicy na podium
Zawodnicy na podium

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE