2018.05.20 - imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira, Bernarda, Teodora

Medale za długoletnie pożycie

2017-03-15

W piątek 10 marca Burmistrz Zdun wręczył parom małżeńskim medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie"

Na zdjęciu uczestnicy uroczystości

W piątkowe popołudnie mieszkańcy Gminy Zduny, którzy przeżyli w małżeństwie ponad 50 lat zostali odznaczeni medalami "Za długoletnie pożycie. Uroczyste wydarzenie odbyło się w restauracji "Impuls" w Zdunach.

W uroczystości wzięli udział Burmistrz Zdun Tomasz Chudy, Przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Kurkiewicz, Radny Powiatu Krotoszyńskiego Andrzej Hejdysz, oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Zdunach Beata Jezierska Durak i inspektor Maria Skałecka.

Medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznał Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, w którego imieniu dekorował odznaczonych Burmistrz Zdun. W tym roku Tomasz Chudy miał zaszczyt przypiąć odznaczenia Państwu Janinie i Ryszardowi Furmaniak Zofii i Romanowi Gładkowskich Irenie i Janowi Grocholi, Bronisławie i Zbigniewowi Kokot, Marii i Jerzemu Młynarczyk Mariannie i Andrzejowi Murawskich, Marii i Jerzemu Rak, Bogumile i Grzegorzowi Serek oraz Stanisławowi Statkiewicza i Irenie Tórz, których małżonkowie nie mogli pojawić się na uroczystości. Nie przybyli także Krystyna i Czesław Dymel, którym odznaczenia zostały dostarczone jeszcze tego dnia do domu.

Oprócz medali odznaczeni otrzymali również stosowne dyplomy i kwiaty. W krótkim przemówieniu gratulacje Jubilatom składali kierownik USC B. Jezierska Durak, oraz Burmistrz Zdun T. Chudy. Wydarzenie zakończył poczęstunek i wspólne rozmowy o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE