od godz. 21:00 dnia 18.04.2024 r. do godz. 08:00 dnia 19.04.2024 r.

Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -3oC, przy gruncie do -6oC.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 47/771-81-10 lub alarmowy 112, a  w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 721 50 01, wew. 17), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784 095 396.

2016-10-20

Na zdjeciu zawdonicy Shodana reprezentujący Polskę na Mistrzostwach Europy

Medaliści ze Zdun na Mistrzostwach Europy

W dniach 11-16 października we Włoszech odbyły się Mistrzostwa Europy w karate

Prawie 1900 zawodników wzięło udział w ósmych Mistrzostwach Europy wszystkich kategorii wiekowych Światowej Federacji Karate we włoskiej Montichiari. Zawody odbyły się między 11 i 16 października.

Jak zwykle, tak i teraz w kadrze reprezentującej na zawodach Polskę znaleźli się karatecy ze zdunowskiego Uczniowskiego Klubu SHODAN.

„Dla Shodaniaków nie był to pierwszy start. – Wiedzieliśmy, że będzie ciężko i o każdą „blaszkę” będzie bitwa. Każdy pojedynek musiał być na maksa, bo nie było repasaży. Przegrywasz – odpadasz” –mówi trener i zawodnik klubu Jarosław Adamski.

Zawody rozpoczęli weterani. W kata drużynowym Sławomir Maciaszek i Jarosław Adamski wraz z Bartłomiejem Krzewińskim z Leszna wywalczyli srebrny medal. W kata indywidualnym Jarosław Adamski wywalczył tytuł Mistrza Europy , a S. Maciaszek uplasował się na 10 pozycji w swojej kategorii..

W kata indywidualnym dzieci brązowy medal wywalczyła Matylda Ozga , a na 4 miejscu mini kadet zakończyła walki Katarzyna Trafankowska. W kumite drużyna mini kadetek (K. Trafankowska, Weronika Becker i koleżanka z Wągrowca) wywalczyła Mistrzostwo Europy.

Drużyna kadetek w całości złożona z zawodniczek Shodana (Dagmara Mujta, Kinga Nowak, Wiktoria Maciaszek) uległa tylko Rumunkom i została wicemistrzyniami. Drużyna Seniorów (Wiktor Adamski ze Zdun , Martin Grunek – Krotoszyn i Jacek Dąbek – Rawicz) wywalczyli brązowy medal. Brąz wywalczyli również kadeci (Norbert Tysiak z kolegami z reprezentacji).

Najmłodsza drużyna dziewcząt z Matyldą Ozga i Zofią Duczmal również przyniosła dużo emocji. Niestety dziewczyny przegrały z Czeszkami i zajęły 5 miejsce.

Indywidualnie w kumite pokonując kolejno Włoszkę, Szkotkę i Rumunkę Kasia Trafankowska została Mistrzynią Europy.

W konkurencji kadetek Dagmara Mujta pokonała Rumunkę i Angielkę ulegając w finale koleżance ze Szczecina i wywalczyła srebrny medal . W tej konkurencji szansę na medal miała Kinga, ale niestety minimalnie uległa Rumunce i zajęła dopiero 5 miejsce.

W konkurencji młodzieżowców po wygraniu z Rumunem i Anglikiem – Wiktor Adamski zmierzył się w finale z Włochem. Po normalnym czasie walki wynik 2:2. – Kontuzja mięśnia łydki uniemożliwiła zawodnikowi ze Zdun rozegranie dogrywki. Wiktor zdobył dla Polski srebro.

W mini kadetkach Weronika Becker wywalczyła jeszcze brązowy medal. Po wygraniu swych pojedynków do walki o strefę medalową wyszedł Norbert Tysiak. Niestety problem z kolanem nie pozwolił Norbertowi Tysiakowi na wejście do strefy medalowej i nasz zawodnik uplasował się ostatecznie na 5 miejscu.

„Shodaniaki pokazały klasę. Praca przyniosła świetne efekty, a ja jako trener mogę być – i oczywiście jestem – dumny z postawy swoich uczniów. Poza startem udało nam się zobaczyć również Jezioro Garda, Sirmione, Montichiari i Brescię – urokliwe miejscowości z lokalnym klimatem i zabytkami.