Zduny

BIP

dziś jest niedziela, 29 listopada 2015, imieniny: Błażeja i Saturnina

Witamy w portalu miasta

herbWitamy na stronach portalu poświęconego miastu i gminie Zduny. Znajdziecie tu Państwo informacje o naszym regionie, organizacji, ciekawych miejscach oraz aktualności z naszego życia. Zapraszamy do nas!  

Biuletyn Informacji PublicznejZwiązek Międzygminny EKO SIÓDEMKAElektroniczna Skrzynka PodawczaQUesting w Gminie ZdunyKalendarz wydarzeńInformacja dla niesłyszącychZdunowska kronika filmowaLGD
2013-11-04

Sportowe sukcesy zdunowskich tenisistów

Październik to kolejny, aktywny miesiąc dla tenisistów stołowych z UKS Impuls. Rozpoczęła się bowiem kolejna, V edycja ligi szkolnej uczniów Zespołu Szkół w Zdunach „ Chcę być mistrzem”.


W ramach ligi odbędzie się pięć comiesięcznych turniejów indywidualnych w kategorii dziewcząt i chłopców, oddzielnie dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Z każdego turnieju sporządza się klasyfikację punktową poszczególnych kategorii. Suma punktów uzyskanych przez zawodników w pięciu turniejach decyduje o jego pozycji w klasyfikacji łącznej zawodów szkolnych. Na zwycięzców czekają dyplomy i nagrody rzeczowe. W pierwszym turnieju zwycięzcami zostali Weronika Połczyńska i Wiktor Malec w Szkole Podstawowej oraz Katarzyna Swora i Dawid Turczynowski w Gimnazjum.

Zawodnicy ćwiczący w Klubie reprezentowali swoje szkoły w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu SZS. W Krotoszynie walczyli uczniowie szkół podstawowych. Nasze dziewczyny: Weronika Połczyńska i Marcelina Faja zajęły najwyższą I lokatę, a drużyna chłopców Daniel Kocik i Filip Kołodziej II miejsce. Obie drużyny awansowały do etapu rejonowego, który odbędzie się w Siedlikowie. Na podium w Rozdrażewie znaleźli się również gimnazjaliści: Katarzyna Swora i Katarzyna Matyba były drugie i awansowały dalej, a Piotr Matyba i Dawid Turczynowski zajęli III miejsce.

Ruszyły również rozgrywki IV ligi kalisko-konińskiej tenisa stołowego. W obecnym sezonie bierze w nich udział 10 drużyn, które zagrają mecze każdy z każdym w dwóch rundach. Zdunowska drużyna w składzie: Piotr Szyja, Piotr Brylewski, Szymon Szkudłapski, Marek Sójka, Piotr Matyba i Wiktor Malec rozegrała 3 pierwsze mecze, dwa wygrała: z UKS Moskurnia 10:2 oraz z LZS Doruchów 10:3, a przegrała z Górnikiem Kłodawa 10:2. W dotychczasowych meczach najwięcej punktów zdobył Piotr Brylewski - 8, Piotr Szyja -7, Szymon Szkudłapski - 6,5, a Marek Sójka - 0,5.

 

Autor tekstu:

Alina Wilk


(Fot. 1)

Liga okręgowa z Moskurnią 


(Fot. 2)

Uczestnicy ligi szkolnej gimnazjum

(Fot. 3)  

Uczestnicy ligi szkolnej SP


imię:
e-mail:
Rezygnacja
Podaj swój e-mail, jeśli chesz otrzymywać
informacje o nowościach w naszym serwisie